Apie proceso svarbą gyvenime

  • 2022-10-01
  • 2022-10-01
  • Perskaitė 252 žm.
  • Perskaitė 252 žm.

Gyvenime svarbu turėti tikslą ir siekti rezultatų, bet dar svarbiau pamatyti ir išnaudoti atsirandančias galimybes bei mėgautis procesu – tai puikiai atsispindi ir įsiprasmina kūryboje. Gyvenimo kelionę taip pat reikia kurti, suteikiant reikšmę spalvoms, tekstūroms ir potėpiams. Kūrybinis procesas gali atpalaiduoti, gydyti vidines žaizdas, padėti nukreipti dėmesį ir atsikratyti erzinančių, įkyrių minčių.

Tai pastebėti ir suprasti man padėjo sesė. 

Su mano pagalba ji norėjo nusitapyti interjerinį paveikslą, kurį ketino pasikabinti svetainėje. Tuo metu ji turėjo įkyrių, neduodančių ramybės minčių. Procesą pradėjome aptardamos tinkančių spalvų gamą, turėjau ir tapymo pudros, ir žėrinčios folijos, kuri buvo jai neįprasta, nematyta. 

Sesė iš lėto ir labai atsargiai liejo spalvas ant drobės, stengėsi nesugadinti piešinio, tačiau abstrakčiai tapybai nereikia tikslumo, be to, visuomet galima dengti dažus ant viršaus ir kūrinį marginti tol, kol bus gražu, todėl padrąsinau ją atsipalaiduoti. Nejučia įpusėjome, drobė darėsi vis margesnė, o vietomis atsiradusi folijos skiautelė suteikė spindesio visam kūriniui. Klausėmės ramios muzikos ir abi panirome į terapinę, meditacinę būseną. Net nežiūrėjome į laikrodį – atrodė, lyg susitapatinome su paveikslu ir jo vaizdiniais. Baigusios tapyti pasirašėme paveikslo apačioje ir tik tuomet supratome, jog visą laiką buvome pamiršusios kamavusius nemalonumus. 

Sesė pasakojo jautusis tai, lyg neturėtų minčių –  tik plaukianti ranka, kuri braižė, liejo, taškė, klijavo. Ši terapija suteikė jai laisvumo ir lavino gebėjimą improvizuoti, naudingą bet kurioje gyvenimiškoje situacijoje. Nors paveikslas gavosi išties gražus ir sukėlė malonias emocijas, visgi, proceso metu išmoktos pamokos suteikė dar didesnį pasitenkinimą, nes sesė išmoko pritaikyti terapiją ir būdama viena.

Kai esame arti perdegimo būsenos, tokia terapija gali stipriai pagerinti psichoemocinę būseną. Po jos žmogus neretai sugeba suprasti ir išgirsti savo minčių chaotiškumą bei pradėti veikti savo labui.