Chaotiškas ne mano gyvenimas, o pasaulis: Monikos patirtis įveikiant nerimą
- 2023-06-15
- 2023-06-15
- Perskaitė 588 žm.
- Perskaitė 588 žm.
Bet kuris žmogus turi lygiai tiek savikontrolės lygių, kiek gali įsivaizduoti. Daugelis tyrimų šiandien įrodo, kad besaikis nerimo sutrikimų simptomų malšinimas vaistais duoda tik trumpalaikių rezultatų, o vaistų vartojimas, derinamas su pažinimo ir kitų rūšių terapija, yra daug veiksmingesnis metodas.
Nerimas yra sistemingas procesas – lyg augintumėte piktžolę savyje. Kuo anksčiau tai suprasite, tuo lengviau atsiribosite nuo jo poveikio.
Nuolat didėjantis nerimas kelia grėsmę psichikos ir fizinei sveikatai. Pirma, dėl didelio emocionalumo, kai kurie žmonės nesugeba atskirti įsivaizduojamo pavojaus nuo realaus, o tai apsunkina jų padėtį. Antra, nuolatinis nerimas ir kartu gaminami adrenalinas bei kortizolis keičia cheminius smegenų procesus, todėl ilgainiui keičia ir mintis, jausmus, žmogaus elgesį bei emocijas.
Metodai, skirti malšinti nerimą
Pozityvumo galia siūlo metodus, padedančius išlikti ramiems bet kurioje situacijoje. Daugeliui žinoma frazė „prevencija yra geriausias vaistas nuo ligų“ yra teisinga, kai kalbama apie nerimą, todėl dalinuosi būdais, kaip išmokyti smegenis užkirsti kelią nerimą iššaukiančioms mintims ir su jomis susidoroti.
Pirma, atminkite, kad nerimastingi jausmai – ne jūs. Jūs ir nerimas nėra tas pats. Antra, įsidėmėkite ir išmokite atpažinti sąlygas, priežastis, kurios jums kelia nerimą. Stenkitės jų išvengti bei užkirsti kelią. Trečia, jei nerimas pasireiškia visa jėga, pasistenkite nepasiduoti jo „gudrybėms“, kurios gali jus suklaidinti.
Yra ir daugiau būdų, kaip sustabdyti nerimą. Pavyzdžiui, įsivaizduokite raudoną „Stop“ ženklą; kartokite sau teigiamus žodžius „Viskas bus gerai, viskas yra gerai“, „Tai praeis, praeina“; lengvai sugnybkite save; nukreipkite dėmesį į ką nors juokingo, prisiminkite linksmą nutikimą.
Susidoroti su stresu ir nerimu puikiai padeda sporto pratimai, o vidutinis fizinis aktyvumas skiriamas esant įvairioms psichologinėms problemoms. Remiantis Nerimo ir depresijos tyrimo asociacija, aerobiniai pratimai mažina bendrą stresą, pakelia ir stabilizuoja nuotaiką, gerina miego kokybę ir didina savigarbą. Vos penkios minutės aerobikos pratimų per dieną gali padėti greitai sumažinti įtampą.
Savo reakciją valdome patys
Remiantis Rytų filosofija, mus supantys dalykai linkę skleisti teigiamą krūvį. O jei laiku neatsikratysite šlamšto, tai gali sugadinti dvasinę atmosferą mūsų namuose.
Aš pati visada norėjau tobulos tvarkos namuose ir spintoje, bet daiktai patys savaime nuolat migruoja į kitą vietą, kartais atrodo, kad jie gyvena savo gyvenimą. Pasirodo, nuolatinė netvarka mažina kūrybinės energijos lygį, trukdo efektyvumui ir pasitikėjimui savimi. Gebėjimas teisingai susidėlioti skalbinius spintoje yra glaudžiai susijęs su gebėjimu planuoti savo dieną, metus ar net visą gyvenimą. Išmokę kurti ir palaikyti tvarką galėsite skirti mažiau energijos nenaudingiems dalykams ir atlaisvinti daugiau laiko sau!
Žmonės buvo sukurti tam, kad juos mylėtų, o daiktai tam, kad jais būtų naudojamasi. Pasaulyje chaosas, nes viskas yra priešingai. Chaoso teorija yra teisinga, išskyrus tai, kad chaosas nėra chaotiškas, o visiškai kontroliuojamas.
Šis mąstymo modelis man padėjo sunkiomis akimirkomis, tad dalinuosi savo patikrinais veikimo metodais, kurie padeda nepalūžti. Dabar aš jau lengviau atremiu gyvenimo bangas, nes turiu savų įrankių tai padaryti.
Tik įsivaizduokite – tereikėjo viduje kalbantį balsą girdėti vis garsiau ir garsiau: „Viskas bus gerai, viskas yra gerai“. Kaip šioje būsenoje pavyko atgaivinti save iš visiško chaoso, net nesupratau, o tik palengva nusiraminau ir atgijau. Galbūt chaotiškas ne mano gyvenimas, o pats pasaulis. O pagrindiniai spąstai – prie kažko jame prisirišti. Griuvėsiai – dovana, griuvėsiai gali būti kelias į virsmą. Visada turime būti pasirengę nesibaigiančioms pokyčių bangoms. Bet kaip sureaguosite ir kokius veiksmus darysite – renkatės patys.