Vienatvėje galime pažinti tikrąjį save

  • 2023-12-05
  • 2023-12-05
  • Perskaitė 621 žm.
  • Perskaitė 621 žm.

Žmonės neretai yra vieniši, nes stato sienas, siekdami patys nuo savęs pasislėpti. Tačiau tai sudėtinga, kadangi esame su savimi 24 valandas per parą. 

Visgi, ar ne protingiau būtų išsiaiškinti priežastis, kodėl didiname atstumą nuo artimųjų, draugų, pažįstamų?

Dėl ekonominės, politinės, socialinės padėties nestabilumo mūsų dienomis dažnai galime išgirsti kitus sakant „aš vienišas“, tačiau retai apie tai susimąstome, o dar rečiau suprantame, ką į šią frazę įdeda pats kalbėtojas. Šiuolaikinio gyvenimo tempas spartus, aplink daug žmonių, tačiau tarpusavio kontaktų skaičius neišplečia bendravimo galimybių. Netgi pats terminas „kontaktas“ labiau tinka mašinų veikimui, o ne žmonių bendravimui apibūdinti. Be to, vienišas gali jausti net ir būdamas būryje.

Kaip atsikratyti vienatvės?

Jei ir jūs neretai jaučiatės vienišas, pirmiausia, pabandykite pripažinti problemą, pašalinti visus pasiteisinimus ir pasakyti sau: „Taip, aš vienišas“. Tuomet užsibrėžkite tikslą atsikratyti šios būklės.

Pabandykite analizuoti savo elgesį, pagalvokite, ką darote neteisingai. Galbūt reikėtų persvarstyti savo bendravimo stilių, galbūt pakeisti garderobą ar atsisakyti kai kurių įpročių? Galbūt tereikia pakeisti požiūrį ir įvertinti, ką turite? Taip pat verta išsiaiškinti ir tiksliai įvardinti, kokių įspūdžių ar informacijos trūksta, kad užpildytumėte šį trūkumą, nes kiekvieno poreikiai yra skirtingi. 

Stenkitės padidinti savo savigarbą ir pakeisti požiūrį į pasaulį. Juk jei nepasitiki savimi, sunku laikyti save vertu draugystės ir pagarbos.