Vyriška ir moteriška energijos: kuo jos skiriasi?

  • 2023-02-24
  • 2023-02-24
  • Perskaitė 1 696 žm.
  • Perskaitė 1 696 žm.

Tikriausiai ne kartą teko girdėti apie „moteriškumą“ ir „vyriškumą“, kurie stereotipiškai priskiriami tam tikrai lyčiai. Visgi, pasitaiko ir taip, kad vyrai pavadinami moteriškais ir atvirkščiai – taip yra dėl mumyse dominuojančios energijos, nors įprastai viduje glūdi jos abi. 

Visų mūsų energetiniuose kūnuose yra vyriškos ir moteriškos energijos. Jos neturi nieko bendro su lytimi, taigi, tiek viena, tiek kita gali prisiliesti prie abiejų esmės. Paprastai viena iš šių energijų yra dominuojanti, o atsižvelgiant į tai, ko ir kiek mums reikia tam tikru gyvenimo momentu, kažkurią iš vidaus semiamės stipriau.

Kokia yra vyriška energija? 

Vyriška energija pasižymi darymu ir pasiekimais, ją formuoja logika ir protas. Tokia energija yra tiesioginė, užkariaujanti, tvirta. 

Moteris, turinti per daug vyriškos energijos, pasižymi pernelyg didelėmis vyriškos energijos savybėmis, tokiomis kaip konkurencingumas, agresyvumas ir dominavimas. Ji dažnai yra labai nepriklausoma, siekianti tikslo ir įsakmi. Paprastai tokia moteris nėra labai emocinga ar išraiškinga, gali būti gana atšiauri ir nepalenkiama.

Vyriškos energijos savybės moteryje pasireiškia tuo, kad ji yra susikaupusi, ryžtingai atlieka darbą, tačiau dažnai už didelę kainą. Gali visai pamiršti rūpintis savo emocine išraiška. Paprastai jai sunku išreikšti savo jausmus ir būti empatiškai, o tai gali turėti įtakos jos asmeniniams santykiams.

Kokia yra moteriška energija? 

Moteriška energija yra kūrybinga, sklandi, puoselėjanti, rafinuota, švelni. Tokia energija yra intuityvesnė nei vyriška, orientuota į gavimą, lengvumą, kūrybą, švelnumą. 

Moteris sutverta meilei. Ji pasireiškia visų pirma šeimos santykiuose, kuriuose juos puoselėja kiekvienu savo prisilietimu ir mintimis. Kurdama artimus šeimos santykius ji išsaugo savo prigimtinę misiją – mylėti. Vyrams tokia moteris signalizuoja, jog jos vidinė jėga gali apsupti jų meilės lizdelį ir pasirūpinti šilta atmosfera, ramybės oaze. Kai vyras tai pajaučia ir suvokia, tokios moters negali palikti, nes žino tokios moters energijos vertę. O moteris, kuri vysto šią prigimtinę misiją savo širdyje žino savo galią ir nebijo likti viena, nes tokią moterį sunku palikti ir ji teka už savęs verto vyro.

Moteriška moteris tarsi indas, vyras į ją įpila šaltinio vandens, o ji savo išmone ir kūryba paskirto kur jį panaudoti. ” šeimai pagirdyti, gėlei palaistyti ar kūną nuplauti” 

Kai šios energijos yra subalansuotos, mes patiriame didesnį harmonijos ir pilnatvės jausmą.

Įprasminkite savyje abi energijas

Diena ir naktis. Įkvėpimas ir iškvėpimas. Gamtoje egzistuoja dvejetainiai. Kiekvienas iš jų yra esminis kito egzistavimui. Nėra dienos be nakties. Nėra iškvėpimo be įkvėpimo. Šios akivaizdžios priešybės turi tikrą poveikį jūsų gyvenimui. Jūs mąstote, elgiatės ir jaučiatės pagal kultūrinius lūkesčius ir normas, kurios yra susijusios su šiais dvejetainiais. Norint harmoningai gyventi, būtina suvokti ir balansą, ir disbalansą, ir suprasti skirtingas reikšmes, kurias kiekvienam kasdien suteikiate.

Išmanat energijų savybes, jos gali būti naudingos kuriant harmoningą gyvenimą, nepaisant viešojoje erdvėje suformuotų visuomenės lūkesčių.

Pastebėkite

Tarp tariamo moteriškos ir vyriškos energijos dvilypumo egzistuoja netolygus ryšys, o jį pastebėti yra nepaprastai svarbu. Stebėjimas – jūsų pradžia. 

Visuomenėje vis dar labiau vertinama vyriška energija –  samprotavimas, jėga, veiksmas, o tuo pačiu neretai menkinamas ir nuvertinamas moteriškumas – emocija, puoselėjimas, tęstinumas, imlumas. Socialiniai tinklai, medijos kuria ir dažniau rodo vyraujančios vyriškos energijos savybes (kova, mechaniniai ginklai, pakeltas kalbėjimo tonas, sukarinta apranga). 

Moteriai jau vaikystėje bandoma įdiegti, jog svarbiausia išsilavinimas. Mažai yra kalbama apie dvasingumą, suvokimą kas yra šeima, apie moteriškumą, kaip semtis išminties. Kaip užsiimti mėgiama veikla, kuri dar ir neštų finansinę išraišką. Kada moteris graži? kada iš jos spinduliuoja meilės energija.

Tik patys suvokę, ką savyje atmetate, o kurias savybes aukštinate, galite pradėti balansuoti ir spręsti, ką į save įsileisti ir priimti. Kasdieniame gyvenime šios išraiškos turi įtakos jūsų išgyventiems potyriams ir bendrai tapatybei. Kai gyvenate nuolat besikeičiančiuose santykiuose su kitais ir savimi, pajautimu išmanydami vyriškos ir moteriškos energijos vertę, pagrįstumą ir visur esantį buvimą, ir tai, kaip jos jus veikia giliu, emociniu lygmeniu, galite sau padėti kurti harmoniją.

Lavinkite pajautimą

Šios subtilios energijos yra mumyse, tačiau plika akimi jų pamatyti negalime – lavinkite pajautimą.

Energija yra jumyse esanti gyvybinė jėga. Energija yra subtilaus kūno elementas. Ji yra po fiziniu kūnu, pirmuoju sąmonės sluoksniu, kurį sudaro jūsų raumenys, kaulai, jungiamasis audinys, organai, riebalai ir oda. Šis antrasis patirties sluoksnis susideda iš elementų, kurių negalima pamatyti plika akimi. Energija kūne pasireiškia emocijomis, pojūčiais ir liga. Energija taip pat pasireiškia, kaip jūsų aura ir jūsų atmosfera arba tas jausmas, kurį žmonės patiria, kai įeinate į kambarį. Jūsų energijos atmosfera kyla iš to, kas natūraliai yra jūsų viduje.

Kaip ir visose dvilypėse gyvenimo situacijose, siekiant harmonijos, būtina priimti jų buvimą ir subalansuotai naudoti pagal poreikį ir situacijas. 

Taigi, atpažinkite savybes, kurios siejasi su jūsų esme ir patirtimi, neatsižvelgiant į visuomenės lūkesčius. Apsvarstykite, kokie vyriškumo ir moteriškumo aspektai (galbūt priešingai nei tradiciniai, kultūriniai) padeda jums įvairiose gyvenimo srityse. Disbalansas atsiranda tuomet, kai sutelkiate dėmesį tik į vieną šios energijos rūšį arba vertinate ją vieną, o kitos ne. Pasirodykite kaip geriausia savo versija, subalansuodami savyje įvairias energijas.